Startuje konkurs FIO - Mazowsze Lokalnie
Czytaj więcej ...Współpraca międzysektorowa na wspólnym podwórku - spotkanie w Warszawie
« powrót 2014-02-17Na spotkaniu \"Współpraca międzysektorowa na wspólnym podwórku\" odbędzie się rozmowa o szansach związanych z nawiązywaniem współpracy pomiędzy mieszkańcami a różnymi podmiotami w lokalnym środowisku. Szczególna uwaga zostanie poświęcona oddolnym inicjatywom sąsiedzkim, które mogą stać się punktem wyjścia do długofalowej współpracy i przyczynić do rozwoju sąsiedztw.
Gośćmi spotkania będą: Sylwia Borkowska (City Partnership), Agnieszka Matan (LokaLOVE) oraz Fundacja Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych.
Juz teraz możemy podać garść dowodów, że lokalna współpraca sie opłaca:
- DLA NGO: współpraca międzysektorowa na poziomie lokalnym jest szczególnym rodzajem partnerstwa, które może tworzyć wartość dodaną dla każdego podmiotu zaangażowanego w takie przedsięwzięcie. Włączenie w projekt różnorodnych partnerów umożliwia dostęp do nowych zasobów, nieosiągalnych dla każdego z nich osobno. Dla organizacji pozarządowej taka współpraca przyczynia się także do zwiększenia efektywności działań, zbudowania rozpoznawalnego wizerunku oraz jest szansą na pozyskiwania dodatkowych funduszy na kolejne projekty!
- DLA BIZNESU: dzięki współpracy biznesu z mieszkańcami można stworzyć wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie oraz zdobyć nowych lokalnych klientów. W lokalnym środowisku najlepiej działa marketing szeptany, czyli sytuacja, gdy sąsiedzi polecaj sobie wzajemnie usługi konkretnych przedsiębiorstw w okolicy. Ponadto przyjazne stosunki z innymi instytucjami i organizacjami w społeczności lokalnej wzmacniają zaufanie do marki i odróżnia ją od innych. Firma może zyskać kapitał społeczny, innowacyjne pomysły i przyjazny wizerunek. Lokalna współpraca jest inwestycją, którą warto podjąć!
- DLA INSTYTUCJI PUBLICZNYCH I SAMORZĄDOWYCH: współpraca instytucji i administracji samorządowej z innymi podmiotami w lokalnej społeczności wpisuje się w koncepcję dobrego rządzenia (good governance). Taka władza cechuje się przede wszystkim otwartością, skutecznością i efektywnością, która wpływa na rozwój całej społeczności. Otwartość na inicjatywy mieszkańców jest także jednym z narzędzi partycypacji obywatelskiej, które może pomóc zrozumieć problemy lokalnej społeczności oraz ocieplić wizerunek instytucji samorządowych.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 25 lutego o 18:00 w Warsztacie, pl. Konstytucji 4, Warszawa
Źródło:http://www.ngo.pl/
Aktualności
Zostań zdobywcą funduszy
Czytaj więcej ...Życzenia Wielkanocne
Czytaj więcej ...Seniorzy nie będą siedzieć w domu
Czytaj więcej ...FIO-Mazowsze Lokalnie 2017 – można już składać wnioski!
Czytaj więcej ...