NABÓR PROJEKTÓW: Dotacje Fundacji Evens na europejskie projekty medialne
« powrót 2014-04-24
Po wielkim sukcesie publikacji „Edukacja medialna w Europie: 12 inspirujących projektów”, Fundacja zdecydowała opublikować drugi biuletyn o kompetencjach medialnych w 2015 roku.
W tegorocznej edycji projektu wyróżnimy grantami w wysokości 6.000 Euro i publikacją w biuletynie 12 inspirujących „dobrych praktyk” europejskich. Tym razem skupimy się wyłącznie na projektach, które aktywnie angażują rodziców (i dziadków) w edukację medialną.
Szukamy zwłaszcza (choć nie wyłącznie) projektów, które:
- Umożliwiają rodzicom zadawanie pytań, dokonywanie ocen i dyskutowanie o mediach wykorzystując perspektywę gospodarstw domowych
- Uświadamiają rodzicom, że w Internecie i w rzeczywistości obowiązują takie same reguły etyczne,
- Pomagają rodzicom wprowadzić dzieci do świata mediów cyfrowych (smartfony, tablety, itd.),
- Uczą zarówno rodziców jak i dzieci „mechaniki” nowych mediów,
- Pomagają rodzicom zainteresować się i zrozumieć, jak dzieci korzystają z mediów.
Można zgłaszać także inne podobne projekty (spełniające poniższe kryteria).
Fundacja Evens jest przekonana, że edukacja medialna jest częścią ogólnego wykształcenia dzieci, a zatem nie można jej w całości przenieść do szkoły lub (nieformalnych) organizacji szkoleniowych. Stąd niniejsze zaproszenie otwarte jest dla tych europejskich projektów edukacji medialnych, które aktywnie angażują rodziców (i dziadków). Niezależne jury wybierze sześć projektów, z których każdy otrzyma dotację o wartości 6.000 euro. Projekty te zostaną również wyróżnione w biuletynie skupiającym przykłady dobrych praktyk.
KRYTERIA
- Niniejsze zaproszenie dotyczy tych europejskich projektów w zakresie kompetencji medialnych, które pozwalają rodzicom (i dziadkom) brać aktywny udział w edukacji medialnej dzieci, niezależnie od ich wieku .
- Wszystkie projekty z zakresu kompetencji medialnych, które angażują dowolne media, dowolny rodzaj danych wyjściowych oraz dowolne metodologie edukacyjne i/lub dydaktyczne.
- Wyłącznie projekty trwające od roku lub dłużej (rozpoczęte 1 marca 2013 lub wcześniej).
- Dotacja zostanie wykorzystana w celu dalszego rozwoju zgłoszonego projektu lub stworzenia jego nowego wymiaru.
- Projekt powinien być złożony przez zarejestrowaną organizację, stowarzyszenie lub instytucję z oficjalną siedzibą na terenie UE i prowadzącą działalność na terenie UE.
- Organizacja zgłaszająca projekt działa z zgodzie z Misją Fundacji Evens oraz wartościami Unii Europejskiej (Art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej, tekst ujednolicony).
ZGŁASZANIE
- Zgłoszenie powinno zostać wysłane drogą elektroniczną. Maksymalna objętość zgłoszenia to cztery strony, z użyciem czcionki Times New Roman, rozmiar 11.
- Z powodu międzynarodowego składu jury, wszystkie zgłoszenia powinny być złożone w języku angielskim.
- Zgłoszenia powinny zawierać następujące informacje:
Nazwa, rodzaj działalności, data założenia organizacji zgłaszającej projekt
Dane kontaktowe
Nazwa i data rozpoczęcia projektu
Streszczenie projektu w 5 liniach
Główny cel (cele) projektu
Rola rodziców w projekcie
Opis grupy docelowej
Typ mediów wykorzystywanych w projekcie
Ogólny opis projektu
Dotychczasowe rezultaty
Krótkie streszczenie projektu
Krótki opis przyszłego sposobu wykorzystania dotacji
PROCEDURA
- Wszystkie zgłoszenia należy wysłać w formie elektronicznej przed 1 lipca 2014 r., na adres Tim.Verbist@evensfoundation.be
- Fotografie i/lub materiały promocyjne można dostarczyć oddzielnie. Dodatkową dokumentację, której nie można przesłać mailem, można wysłać na adres:
Evens Foundation
Tim Verbist
Stoopstraat 1/5
2000 Antwerpen
Belgia/Belgium