Złap smak na działania międzynarodowe! - APPETISER

« powrót 2014-02-03

Spotkanie "APPETISER", które odbędzie się w Turcji będzie wstępem do tego, czym może być współpraca międzynarodowa w zakresie pracy z młodzieżą. Poruszone zostaną tematy takie, jak: uczenie międzykulturowe, edukacja pozaformalna, komunikacja w projektach międzynarodowych, program Erasmus+: Młodzież. Uczestnicy zyskają możliwość wymienienia się doświadczeniami, poznania dobrych praktyk ze zrealizowanych już działań oraz poznania organizacji, z którymi w przyszłości będą mogli realizować projekty.

Appetiser to szkolenie dla tych, którzy działając dotąd na poziomie lokalnym chcieliby zacząć realizować projekty na arenie międzynarodowej, ale nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać.

Od uczestnika wymagane jest, by:

  • był członkiem organizacji pozarządowej pracującej z młodzieżą;
  • miał doświadczenie w działaniach młodzieżowych na poziomie lokalnym;
  • miał wparcie swej organizacji w podejmowanych działaniach;
  • chciał dowiedzieć się czegoś więcej na temat działań młodzieży w Europie;
  • chciał zorganizować międzynarodowy projekt z partnerami z innych krajów;
  • porozumiewał się bez przeszkód po angielsku;
  • miał ukończone 18 lat.

Informujemy, że Polska Narodowa Agencja dysponuje dwoma miejscami dla uczestników z Polski. Pierwszeństwo mają osoby, które jeszcze nie były przez nas wysyłane na wydarzenia międzynarodowe.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 lutego.


Więcej informacji na stronie:

https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/appetiser-in-turkey-an-introduction-to-international-youth-work-on-how-to-use-the-erasmus-youth-in-action-programme-for-international-youth-work.3915/

Źródło: http://www.mlodziez.org.pl/

AktualnościCzłowiek - najlepsza inwestycja