Startuje konkurs FIO - Mazowsze Lokalnie
Czytaj więcej ...Ogłoszenie konkursu grantowego w ramach programu - Nowe Technologie Lokalnie
« powrót 2013-02-01Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizator pilotażowego programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie”, ogłasza konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych na nowatorskie projekty promujące wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych
1. Założenia i cel konkursu.
Technologie informacyjno-komunikacyjne w istotny sposób usprawniają funkcjonowanie trzeciego sektora. Dzięki wykorzystaniu ICT organizacje pozarządowe poszerzają skalę działania, skuteczniej się komunikują, budują nowe partnerstwa i w rezultacie efektywniej realizują swoje cele statutowe.
Celem konkursu grantowego na nowatorskie projekty promujące szersze wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wśród organizacji pozarządowych jest popularyzacja ICT wśród przedstawicieli trzeciego sektora oraz wytworzenie narzędzi lub metod, które mogą temu służyć.
Konkurs jest realizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie” (www.technologielokalnie.pl), którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program ten adresowany jest do przedstawicieli trzeciego sektora i koncentruje się na wzmacnianiu potencjału organizacji pozarządowych w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Konkurs grantowy organizowany jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
2. Kto może ubiegać się o dotacje?
Program skierowany jest do:
· Organizacji pozarządowych posiadających osobowość prawną (tj. fundacji, stowarzyszeń, oddziałów Caritas, zarejestrowanych w KRS lub klubów sportowych zarejestrowanych w ewidencji Starosty Powiatowego), z wyłączeniem fundacji skarbu państwa i ich oddziałów, spółdzielni socjalnych i mieszkaniowych, stowarzyszeń samorządów lokalnych, Lokalnych Grup Działania i Lokalnych Grup Rybackich, Lokalnych Organizacji Turystycznych (działających na podstawie Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o Polskiej Organizacji Turystycznej i w oparciu o ustawę prawo o stowarzyszeniach, zgodnie z Art. 4. Ustawy o POT) oraz związków. Aplikujący musi się wykazać doświadczeniem w postaci przynajmniej jednego projektu zrealizowanego w ramach innych programów grantowych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (www.pafw.pl).
· Partnerstw z udziałem przedstawicieli różnych sektorów (m.in. nauki, biznesu, samorządu), których liderem jest lokalna organizacja pozarządowa. Organizacja ta musi się wykazać doświadczeniem w postaci przynajmniej jednego projektu zrealizowanego w ramach innych programów grantowych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (www.pafw.pl).
3. Na co może być przeznaczona dotacja?
Wsparcie grantowe może być udzielone na realizację czterech typów przedsięwzięć:
· Projektów o charakterze promocyjno-informacyjnym W ich wyniku zostaną przeprowadzone kampanie promocyjno-informacyjne prezentujące korzyści wynikające z wykorzystania technologii w organizacjach pozarządowych działających w społecznościach lokalnych. Kampanie muszą mieć zasięg co najmniej jednego powiatu.
· Projektów o charakterze produktowo-usługowym W ich wyniku powstanie nowy produkt lub usługa z obszaru ICT możliwa do zastosowania w organizacjach pozarządowych. Rezultaty projektu przyczynią się do wzmocnienia potencjału trzeciego sektora oraz będą mogły być wykorzystane w bieżącej działalności podmiotów non-profit.
Konkurs grantowy organizowany jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
· Projektów o charakterze usprawniającym W ich wyniku organizacje pozarządowe realizując swoje cele statutowe zastosują na szerszą skalę technologie informacyjno-komunikacyjne w podejmowanych inicjatywach i prowadzonych projektach, co skutkować będzie np. zwiększeniem skali ich oddziaływania.
· Projektów o charakterze sieciującym W ich wyniku dojdzie do utworzenia tematycznych sieci współpracy w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w których uczestniczyć będą przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz szeroko rozumianego otoczenia (np. administracji, biznesu, nauki, innych partnerów lokalnych.). Sieci muszą mieć zasięg co najmniej jednego powiatu.
4. Wysokość grantu i terminy
· Maksymalna wartość udzielonego grantu wynosi do 10 000 PLN.
· Wniosek o udzielenie grantu powinien zostać przygotowany na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 dostępnym na stronie: www.blog.technologielokalnie.pl
· Wniosek powinien być opieczętowany i podpisany przez osobę do tego upoważnioną.
· Wnioski grantowe o dofinansowanie projektu należy przesyłać w formacie pdf od 29 stycznia do 15 lutego 2013 r. na adres programu: ntl@frsi.org.pl.
· Realizacja projektów, które uzyskają wsparcie grantowe musi się odbyć w okresie od 20 lutego do 25 kwietnia 2013 r.
· Podmioty, które zostaną zakwalifikowane do udzielenia wsparcia grantowego przed podpisaniem umowy będą zobligowane do dostarczenia kompletu załączników w tym parafowane ogólne zasady udzielania dotacji, kopie KRS i NIP organizacji;
5. Kryteria oceny
Kryteria formalne:
· wniosek stanowi odpowiedź na konkurs (wpłynął w odpowiedzi na ogłoszenie);
· wniosek jest kompletny i został sporządzony zgodnie z dokumentacją konkursową;
· wniosek złożono w terminie wskazanym przez instytucję prowadzącą nabór projektów;
· wnioskodawca nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie;
· okres realizacji projektu jest zgodny z zasadami konkursu.
Konkurs grantowy organizowany jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Kryteria merytoryczne:
· uzasadnienie potrzeby realizacji projektu;
· sposób wyboru i zapewnienia udziału w projekcie określonych grup docelowych;
· wartość dodana projektu;
· adekwatność doboru działań;
· element podejścia nowatorskiego (w skali danej społeczności);
· rezultaty projektu;
· racjonalność harmonogramu działań;
· wiarygodność - doświadczenie w zarządzaniu projektami, potencjał instytucjonalny;
· udział partnerów (np. ze środowiska nauki, biznesu, samorządu, bibliotek, itd.);
· możliwość wykorzystania koncepcji projektu do realizacji podobnych działań w innych miejscowościach;
· wkład własny w realizację działań (osobowy, finansowy itd.);
· niezbędność wydatku do realizacji projektu i osiągania jego celów;
· efektywność wydatków projektu (relacja nakład-rezultat).
Ocena merytoryczna wniosku na podstawie kryteriów merytorycznych będzie dokonywana w skali punktowej (0-50) oraz przez powołaną do tego celu komisję oceniającą. Wynik oceny komisji będzie ostateczny.
6. Kontakt
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela:
Michał Bielicki tel. (22) 579 15 09, kom. 502 601 703
e-mail: ntl@frsi.org.pl, skype: nowe.technologie.lokalnie
Konkurs grantowy organizowany jest w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Nowe Technologie Lokalnie”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Aktualności
Zostań zdobywcą funduszy
Czytaj więcej ...Życzenia Wielkanocne
Czytaj więcej ...Seniorzy nie będą siedzieć w domu
Czytaj więcej ...FIO-Mazowsze Lokalnie 2017 – można już składać wnioski!
Czytaj więcej ...