Stowarzyszenie Seniorów „Żyrardowianka” powstało w 2012 r.  w wyniku konsultacji z doradcami Lokalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Puszczy Mariańskiej. Odważyliśmy się założyć stowarzyszenie, by móc zaspokoić potrzeby licznej grupy seniorów z Żyrardowa i okolic. Mimo, że jesteśmy jedną z kilku organizacji senioralnych na tym terenie, do „Żyrardowianki” należy blisko 150 osób. Choć stowarzyszenie powstało stosunkowo niedawno, to udało nam się zorganizować do te pory szereg spotkań i wyjazdów. Ważne jest dla nas obcowanie z kulturą, sztuką oraz religią. Stąd np. wyjazd do Matecznika Mazowsze na spektakl pt. „Wesele na Górnym Śląsku”, wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu, Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie, wycieczka w okolice Żyrardowa (Miedniewice, Nieborów, Sromów). Byliśmy również między innymi w Jastrzębiej Górze nad Morzem Bałtyckim i w Bieszczadach, a dokładnie w Ustrzykach Dolnych. 

Staramy się na tyle urozmaicać naszą ofertę, by seniorzy nie mieli czasu na osamotnienie i chcieli wychodzić z domu, aktywnie włączając się w proponowane działania. Członkowie „Żyrardowianki” lubią się spotykać, nawiązywać nowe kontakty, poznawać nowe okolice. Chcą mieć pretekst do wyjścia z czterech ścian, a my im to umożliwiamy. Setnego dnia istnienia stowarzyszenia zorganizowaliśmy Dzień Seniora połączony z Dniem Inwalidy, który upłynął w niezwykłej atmosferze.

Od czasu założenia stowarzyszenia staramy się uczestniczyć w szkoleniach zewnętrznych (np. organizowanych przez Lokalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych) i nawiązywać kontakty, co zaowocowało współpracą z Miejsko-Powiatowym Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków czy Stowarzyszeniem Seniorów „Promyk” z Bartnik. Uczestnicząc w wyjazdach studyjnych podziwiamy dobre praktyki, co staje się inspiracją do podejmowania kolejnych działań dla naszych seniorów.

Aktualności

29-06-2018

Startuje konkurs FIO - Mazowsze Lokalnie

Czytaj więcej ...
16-06-2017

Zostań zdobywcą funduszy

Czytaj więcej ...
14-04-2017

Życzenia Wielkanocne

Czytaj więcej ...
14-04-2017

Seniorzy nie będą siedzieć w domu

Czytaj więcej ...
07-03-2017

FIO-Mazowsze Lokalnie 2017 – można już składać wnioski!

Czytaj więcej ...


Człowiek - najlepsza inwestycja