Inicjatywa

1% PODATKU NA MRIES

Szanowni Państwo,

- Zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych wszyscy podatnicy mogą przekazywać 1% swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego, w tym również tzw. liniowcy, ryczałtowcy i rozliczający się według skali podatkowej.

- Od 2005 roku posiadamy status organizacji  pożytku publicznego i jesteśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nr 0000092138.

- Otrzymane środki przeznaczymy zgodnie ze statutem MRIES na realizację inicjatyw związanych z: aktywizacją społeczno-zawodową mieszkańców gminy i regionu, wspieraniem przedsiębiorczości oraz przedsięwzięć podejmowanych przez lokalne grupy oraz promocją gminy.

- Podatnik, który chce podzielić się 1% swojego podatku ze Stowarzyszeniem Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych, w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) powinien podać wysokość zadeklarowanej wpłaty, która nie może przekroczyć kwoty odpowiadającej 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół, oraz dane pozwalające na właściwe zidentyfikowanie organizacji pożytku publicznego, tj. jej numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

- Mariański Ruch inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych

- KRS - 0000092138

- Jednocześnie, podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może również podać cel szczegółowy 1%, wypełniając część „Informacje uzupełniające”. Zgodnie z ustawą, bez zgody podatnika, organizacja nie będzie mogła się dowiedzieć, kto przekazał jej 1% bez zadeklarowanej w zeznaniu zgody podatnika – dowie się tylko, z którego urzędu pochodzi otrzymana kwota.

- Dodatkowe informacje nt. możliwości przekazywania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia MRIES można uzyskać telefonicznie 46/831-81-09, za pomocą poczty e-mail: centrum@inicjatywa.info.pl lub odwiedzając nas w Puszczy Mariańskiej przy ul. Króla Jana Sobieskiego nr 1.

- Pragniemy serdecznie podziękować za przekazanie 1% podatku dla MRIES w ubiegłych latach i zachęcić do dalszego wsparcia na rzecz naszych działań.

UWAGA:

Informujemy, że posiadamy dostęp do programu, za pomocą którego szybko i łatwo można się rozliczyć i przekazać 1% podatku dla stowarzyszenia MRIES. Nie musimy podawać nr KRS, ponieważ w programie jest ona automatycznie podany. Jako cel szczegółowy można wpisać JEDNĄ z poniższych opcji:
1. Cele statutowe MRIES
2. Grupa "U NAS"
3. Grupa "Odkrywcy Lokalnej Historii"
4. Sekcja Sportowa "PUMA".
W przypadku, gdy cel szczegółowy nie zostanie wpisany, 1% zostanie przekazany na działalność statutową MRIES.
Oto link do programu:
https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000092138/
Wystarczy kliknąć i skorzystać z kreatora.

 

PIT Online z PITax.pl <http://www.pitax.pl/pit-online/>  dostępny jest
dzięki współpracy z IWOP <http://www.iwop.pl/pity/>title="Przekaż 1% naszej organizacji" target="_blank">

style="width:100%" alt="Przekaż 1% naszej organizacji" />Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ