Inicjatywa

W 2012 r. Stowarzyszenie MRIES uruchomiło Fundusz Stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Puszcza Mariańska osiągających bardzo dobre wyniki w nauce.

Z dniem 17 października 2013 r. powołano Radę Funduszu w składzie:

1)      Andrzej Domagała – Przewodniczący (Radny Gminy Puszcza Mariańska, członek Komisji Rewizyjnej MRIES)

2)      Renata Chmielewska – Zastępca Przewodniczącego (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Michałowie)

3)      Jacek Zawadzki – Członek Rady (Prezes MRIES)

4)      Elwira Koprowska-Skalska – Członek Rady (Dyrektor MRIES)

5)      Michał Staniak – Członek Rady (Wójt Gminy Puszcza Mariańska)

6)      Maciej Obłękowski – Członek Rady (Radny Gminy Puszcza Mariańska)

7)      Maria Kroc – Członek Rady (Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach)

8)      Dorota Monkiewicz – Członek Rady (Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego wraz z filiami i Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej)

9)      Teresa Rakowska – Członek Rady (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Walerianach)

Rada Funduszu zatwierdziła Regulamin Funduszu Stypendialnego.

Źródłem finansowania stypendiów są przede wszystkim wpłaty 1% podatku przeznaczone na ten cel oraz darowizny.

W 2013 r. Rada, w oparciu o dysponowaneśrodki podjęła decyzję o przyznaniu stypendiów naukowych dla 24 uczniów w wysokości 100 zł, w tym 7 stypendiów dla uczniów z najwyższą średnią z każdej szkoły oraz 17 – dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,18. W 2014 r. Rada przyznano stypendia naukowe dla 32 uczniów, w tym 9 stypendiów dla uczniów z najwyższą średnią z każdej szkoły w wysokości 100 złoraz 23 – dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,18 w wysokości 50 zł. Jedynym kryterium była wysokość średniej końcowych ocen za rok szkolny 2013/2014. Informacje o wynikach uczniów przekazali dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Puszcza Mariańska. 

Gorąco zachęcamy do przekazywania 1% podatku za 2014 rok na stypendia dla uczniów szkół z terenu gminy Puszcza Mariańska i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszych działań.

Jak przekazać 1% podatku na stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Puszcza Mariańska? W składanym zeznaniu podatkowym należy wskazać nr KRS 0000092138, a następnie w części „Informacje dodatkowe” jako cel szczegółowy wpisać STYPENDIUM.

TY NIC NIE TRACISZ, A ZYSKUJĄ NASZE DZIECI.

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ