„Rapsodia” to grupa ewangelizacyjno-teatralno-muzyczna. Została założona w czerwcu 2008 r. przez Jarosława Kozłowskiego i Anetę Astrabas. Celem działalności grupy jest rozwijanie zdolności muzycznych i teatralnych u dzieci oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej z terenu gminy Puszcza Mariańska. Grupa związana jest z parafią św. Michała Archanioła oraz z gminą Puszcza Mariańska

„Rapsodia” liczy obecnie 30 osób. Najliczniejszą grupę stanowią osoby rozwijające zdolności wokalne. W naszym składzie są również instrumentaliści grający na gitarze, flecie poprzecznym, saksofonie, instrumentach smyczkowych oraz klawiszowych.

 

Co robimy?

Przygotowujemy różne programy, koncerty, przedstawienia związane ze świętami kościelnymi i państwowymi. W niedziele śpiewamy w kościele na Mszy Świętej o godz. 9:30. Przygotowujemy również oprawę muzyczną na święta i uroczystości .

 

Przygotowaliśmy m.in.

1. Widowisko teatralne „Wolność krzyżami się mierzy” z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

2. Program słowno-muzyczny na Dzień Papieski

3. „Rapsodyczne Gorzkie Żale"

4. Triduum Paschalne – oprawa muzyczna

5. Godzina Miłosierdzia z okazji święta Miłosierdzia Bożego

6. „Gdybym był bogaty” – koncert na spotkaniu grup członkowskich Banku Spółdzielczego w Puszczy Mariańskiej

7. Koncert na Parafiadę  Mariańską.

 

Wzięliśmy udział w:

  1. I Mazowieckim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie i grajcie Mu” w Warszawie na Siekierkach i otrzymała wyróżnienie w grupie wiekowej 14-17 lat.
  2. Koncertach w Baranowie, Międzyborowie i w Kożuszkach k/ Sochaczewa.
  3. Przeglądzie Piosenki (nie tylko) Religijnej w Żyrardowie, w ramach Cecyliady 2011.


Wydaliśmy:

W grudniu 2009 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „Różaniec z serc naszych”, nagrana w kaplicy p.w. św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. W lipcu 2010 r. „Rapsodia” w Studio Sonar w Łodzi nagrała swoją drugą płytę „Dla większej chwały Bożej i własnego uświęcenia”. Na krążku znajduje się dziesięć utworów chrześcijańskich, w nowych „rapsodycznych” aranżacjach.

W grudniu 2010 r. została nagrana trzecia płyta z kolędami „Bóg się rodzi” oraz został przygotowany materiał z kolędami „Raduj się świecie, przyszedł Pan” na promocję płyty w okresie Bożego Narodzenia.

 

Opracowanie: Aneta Astrabas

 

ZdjęciaCzłowiek - najlepsza inwestycja